Založ si blog

ĽSNS ide do Eurovolieb 2019

Tak ĽSNS predstavila lídrov kandidátky pre voľby do Európskeho parlamentu.  Kotleba a spol. chcú vystúpiť z Európskej únie a nebyť podriadený ako Slovensko „diktátu“ z Bruselu! Zaujímavé. Ale do toho temného Bruselu s dobre platenými poslaneckými miestami a ďalšími značnými finančnými prostriedkami už vstúpiť chcú. O možnom prospechárstve, kde peniažky chutia tu ale nechcem písať.

Chcel by som sa tu v krátkosti zamyslieť nad personálnej vyprázdnenosti strany Mariána Kotlebu. Tak sa pozrime kto má kandidovať na prvých troch miestach.

Páni poslanci:

Ing. Milan Uhrík PhD.,

Ing. Martin Beluský PhD.

Milan Mazurek

V súčasnej dobe poslanci NR SR.

Ďalšie, vraj „zvučné“ mená, ktoré sa objavia na ich kandidátnej listine sa vraj dozvieme postupne v nasledujúcich dňoch. Tak to pozorne sledujme lebo pri ĽSNS v poslednej dobe skutek utek.

Milan Uhrík v roku 2017 neúspešne kandidoval na predsedu Nitrianskeho kraja. Martin Beluský neúspešne za poslanca v Trnave a Milan Mazurek neúspešne na poslanca v Prešove. Nie len že ich predseda, ktorý je poslanec NR SR sa neúspešne pokúsil obhájiť post Banskobystrického župana ale akoby to nestačilo, ešte kandiduje na prezidenta. Som v tom sám alebo stále sa objavujú tie isté mená na kandidátnych listinách ĽSNS? To skutočne nemá ĽSNS v ponuke lepších kandidátov? Presnejšie povedané, kandidátov iných? To je skutočne strana pár ľudí? Jeden človek kandiduje aj na župana, do NR do Europarlamentu.

Čo voľby, to tie isté tváre. Nepoznám žiadnu politickú stranu na Slovensku a v Česku, kde by nastala podobná situácia (nerátam rôzne obskurné politické zoskupenia).

Neviem ako premýšľajú a pokiaľ nepremýšľajú, tak to je pre nás ako štát v podstate dobre. Ale vedia, že ak by uvedení traja kandidáti boli zvolení za poslancov Európskeho parlamentu, nemôžu byť členmi parlamentu v Slovenskej republike? Neviem koho v NR SR okrem uvedených troch mien a Kotlebu so Schlosárom poznáte ale ĽSNS by elitné „kádre“ odišli z telesa kde toho môžu ovplyvniť najviac! Ak sa stratia do Bruselu tak v NRSR im nikto aktívny neostane. Nie že by mi to vadilo ale ak si toto čítajú ich voliči, tak trošku premýšľajte!

A čo by sa stalo ak by Kotleba bol prezidentom a uvedení poslanci v EP kto by ostal v NRSR? A ak by mali možnosť zostavovať Slovenskú vládu?(dúfajme že to nenastane lebo máme problém) Vari by sa vzdali mandátov v EP a prenechali by ich náhradníkom? Nebojovali tak náhodou práve proti tomu? Však to odsudzovali ako zákerné politické hry v ktorých sa klamú voliči a preto ich nebudú vykonávať. Alebo to majú premyslené, že aj keď budú zvolení, tak sa vzdajú svojich mandátov a jediné o čo šlo bolo získať hlasy lebo nikoho s podobne zvučným menom nemali vo svojich radoch? Bez nich by ich nikto nevolil lebo by nikoho nepoznali? S tým by ale oklamali svojich voličov.

Zaujímavosťou je aj to, že podľa niektorých ľudí má kandidovať za ĽSNS  Norbet Lichtner. Zakladateľ Slobodného vysielača, dnes autor infovojny ak sa nepletiem. O sebe hovorí, že je skutočne nezávislý. No ak ale bude už kandidovať na kandidátke ĽSNS, o jeho „nezávislosti“ sa už nemôžeme dohadovať a všetky jeho vyjadrenia budú brané práve touto optikou. Tým získa Kotleba silný mobilizačný prostriedok a ak pôjde aspoň polovica voličov ĽSNS z roku 2016 voliť ĽSNS opäť, tak to bude „zábava“, pretože môžeme ľahko skončiť ako vo Francúzsku v 2014.

Pevne verím, že ich znalosti o EÚ sa zlepšili od doby kedy som sa ich na ňu pýtal(v priebehu roku 2017). Ostal som zarazený, že ľudia s takým vysokoškolským titulom, ktorý útočia proti EÚ ani nevedia ako funguje. Resp. základné fungovanie. Ale nevedomosť o tom ako sa prijímajú rozhodnutia v Rade EÚ, o tom že všetky nariadenia, smernice… EÚ sú aj v Slovenskom jazyku, pričom tvrdia, že tomu tak nie je bolo zarážajúce. Stačí si pozrieť nasledujúcu stránku https://eur-lex.europa.eu/homepage.html?locale=sk pre informáciu. Tu môžu zistiť, čo nám zase chce EÚ „nadiktovať“ a diktuje nám tak silne, že môžeme pripraviť voči tomu petíciu oslovovať Europoslancov aby artikulovali naše záujmy etc. Taktiež nechápu v ĽSNS rozdiel medzi federalizáciou a centralizáciou ale to je už len taký detail. Koho by to trápilo z ich voličov.

Pred nedávnom v novinách ĽSNS písali o zbytočnosti Slovenských Europoslancov, pretože ich podiel je menej ako 2% z celého parlamentu a preto nič nezmôžu. O fungovaní EP, právomociach EP a o tom koho a ako zastupujú poslanci a čo môžu zmeniť teraz radšej pomlčím. Teraz Uhrík „hrdinsky“ vyhlasuje ako idú meniť EÚ!

Chvália sa tam tiež AFP, teda Alianciou za mier a Slobodnou Európskou politickou stranou, ktorej sú členmi. Združuje také skvostné strany ako NPD, čo je pohrobok NSDAP a jej názory sú v podstate nacistické. Kde jej predstavitelia hovoria o veľkonemeckej ríši, propagujú mapy veľkého Nemecka, masakrovaním celých skupín obyvateľstva a podobne. Pri otázke či je to strana blízka ĽSNS bola odpoveď áno! Osobne mi takto odpovedal aj Uhrík a nezmohol som sa už na ďalšie otázky. Domyslieť si viete sami prečo.

https://www.youtube.com/watch?v=wfEY7tp8AA0

Jedna vec je tomto všetkom pozoruhodná. A to komentáre na Youtube a hlavne Facebooku, kde ich tvrdé jadro alebo falošné profily(?) akoby zabudli na vyhlásenia pred tým. Nerozumiem ako ich voliči, presnejšieteda tvrdé jadro po jednej tlačovke kde niečo Kotleba povie zabudne na to čo povedal predtým. To naozaj nerozmýšľajú? Alebo nechcú rozmýšľať? Alebo sú ako čerstvo zamilovaní? Vulgárne komentáre sú „štandard“, ktorý už v podstate neriešim.

Český terorista

14.01.2019

Pôvodne som myslel, že sa jednalo o vtip ale je to realita. Vyzerá to tak, že nepotrebujeme islamských teroristov. Vystačíme si sami. Sami sa budeme navzájom zastrašovať a zabíjať ale hodíme viac »

Pre tých čo odmietajú 17. november 1989

18.11.2018

Včera sme si pripomenuli výročie 17.novembra a podaktorí tu úmorne nariekali aká škoda sa udiala. No tak si to v skratke treba pripomenúť. Odporúčam preto každému priaznivcovi komunizmu a viac »

ĽSNS ako ľudová strana?

16.11.2018

Pred pád dňami sa konali komunálne voľby na Slovensku kde ĽSNS už druhé voľby za sebou utŕžila porážku. Tak ako vo voľbách do VÚC dopadli komunálne voľby podobnou katastrofou. ĽSNS získala viac »

andrej danko, rigorozna praca, plagiat,

O tom, či Danko bude kandidovať za prezidenta, rozhodne SNS 29. januára

21.01.2019 10:30

Prezidentské voľby budú v sobotu 16. marca, prípadné druhé kolo 30. marca.

kurily, kurilské ostrovy, japonsko, rusko, lod

Japonský premiér si chce pre Kurily dohodnúť ďalšiu schôdzku s Putinom

21.01.2019 10:22

Japonský premiér zvažuje variant mierovej zmluvy s Ruskom za podmienky, že Japonsku zostanú ostrov Šikotan a Habomajské ostrovy.

Vysoké Tatry

Vo všetkých pohoriach platí mierne lavínové nebezpečenstvo

21.01.2019 09:32

Vo vysokohorskom teréne všetkých pohorí platí druhý stupeň z päťdielnej medzinárodnej stupnice.

Čína, juan, mena, peniaze

Čína stráca dych, rast bol najnižší od roku 1990

21.01.2019 08:58

Čínska ekonomika v minulom roku rástla len o 6,6 percenta. Spomaľovanie čínskej ekonomiky je zlou správou pre globálne hospodárstvo.

Leonard Vladimír Rinesch

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 10
Celková čítanosť: 15768x
Priemerná čítanosť článkov: 1577x

Kategórie