Založ si blog

ĽSNS ako ľudová strana?

Pred pád dňami sa konali komunálne voľby na Slovensku kde ĽSNS už druhé voľby za sebou utŕžila porážku. Tak ako vo voľbách do VÚC dopadli komunálne voľby podobnou katastrofou. ĽSNS získala len 0,03% starostov (!) v poslancoch získala 0,20% (!) čo na stranu ktorá vznikla v roku 2010 a hovorí si ľudová predstavuje nepredstaviteľne nízke číslo.
Vyhováranie sa na zaplatené média, Sorosa, mimovládky je skutočne na pobavenie. Ešte to chápem v krajských mestách a väčších okresných ale v ostatných. To ako vážne? Práve tu sa môžu ukázať. Ľudia aktívny zveľaďujúci svoje bydlisko, odhaľujúci korupčné záležitosti na mestskom úrade z prirodzenou podporou ľudu by mali bodovať. Ak človek vidí aktívneho človeka ktorý pracuje pre svoju obec žiadne médium ho nepresvedčí o tom že je ten človek či strana za ktorú kandiduje iný. Viem to z vlastnej skúsenosti. Alebo takých nemajú?
Kde sú tí ľudia ktorý sa zúčastňujú na straníckych akciách? Čistia prírodu? Zbierajú podpisy? Obdarúvajú chudobné rodiny? Žeby to bola neúprimná fraška ktorú už ľudia prekukli? Kde sú tí ľudia čo sa v straníckych tričkách ukazujú na púťach kde majú byť v spojený z Bohom v anonymite a nie robiť si kampaň? Akoby sa vyparili.
Už som spomínal v inom blogu že ľudí ktorý takýto boli v strane boli poriesení a strana sa poriešila sama. Vyčistila sa dôkladne od schopných ľudí. Však načo ich mať. Mohli by ohroziť naše teplé miestečka v štruktúrach strany a nebodaj ešte aj umierniť program a hlavne vniesť logiku a racio do neho. Takých preč dobrovoľne alebo nedobrovoľne a potom ich obviniť ako nedostali funkcie v strane. Časť našich voličov zhltne aj z navijakom takéto vysvetlenie.
V strane sa nepovyšuje na základe zásluh, aktivít a inteligencie ale tak ako v KSČ, NSDAP. Najväčší pochlebovači a najviac arogantný a karieristický ľudia postupujú hore ktorý môžu byť absolútne neschopný, v hlave nemusia mať nič, jednoducho hlupáci. Základ je nosiť stranícke tričko (uniformu?), zamávať vlajočkou, byť ako poslušný pajác, robiť intrigy voči iným členom, zúčastňovať sa každej akcie, fotiť sa z poslancami, vytvárať podivné obrázky na Fb, útočiť na každý iná názor, všetko čo povie Kotleta je 100% pravda a máte o kariéru postarané. Tak to vyzeralo aj pri kandidátoch na starostov a primátorov. Pekné poslední miestečka obsadili.
A tu je treba hľadať neúspech. Nekompetentnosť ľudí v ĽSNS. Na celoštátnej úrovni to tak nevidno. Schovajú sa za iné politické strany na ktoré môžu útočiť a nič pozitívne nepredkladať resp. to čo ľudom pomôže. Občas niečo také dajú občas to má hlavu aj pätu a občas je to zámer pekný ale prevedenie katastrofické. Ľudia si veľmi dobre uvedomujú že personálne nemá ĽSNS čo ponúknuť. Je to strana Kotlebu a poskokov. Odbornosť nehrá rolu. Je to len strana pre časť spoločnosti ktorou ľudia chcú ukázať ostatným politickým stranám aby sa spamätali ak odmyslíme jadro ĽSNS. To je ale svet sám o sebe. ĽSNS nemá program víziu len nič nehovoriace heslá. Program na 4 strany ktorý nie je rozvití. ĽSNS povie toho nechceme, toto chceme ale ako to docieliť, prečo to tak chceme, čo to bude stáť alebo prečo idú aj proti svojmu programu v niektorých chvíľach to už nehovoria, nepíšu. V osobných rozhovoroch na to nie sú schopný poskytnúť odpoveď.
Alebo že by to boli ešte aj témy kampane? Čo Vás napadne ako prvé pri ĽSNS? Mňa migrácia, základne NATO, negatíva EÚ (pozitíva už zabúdajú), Rómovia a Homosexuáli. To sú témy ktoré sa nedajú akcentovať na komunálnej či župnej úrovni. Ako sme videli vlani keď sa pokúšali mobilizovať voličov na migrácii tak to nevyšlo. Nedokážu akcentovať reálne témy na rôznych úrovniach politiky. Nie že by to neboli podstatné témy ale ak by sa riešilo len toto tak čo ostatné politiky? K čomu je strana ktorá má len jednu tému ktorou mobilizuje len na celoštátnej rovni a nikde inde(netýka sa to len ĽSNS)? Alebo je to osobnosťou Kotlebu a okolia kde pri bojových témach vyzerajú ako skutočný chlapi ochrancovia? To čo u časti ľudí vzbudzujú dobrý pocit a budú ich voliť?
Kotlebovci kritizujú SaS, Oľano a ďalšie strany ako strany jedného muža, skupinu politických podnikateľov bez štruktúr, bez podpory ľudí v regiónoch ale ukázalo sa že sú v tejto oblasti absolútne rovnaké ešte horšie. SaS samostatne získala 0,53% poslancov čo je viac ako dvojnásobok ĽSNS! Pri starostoch 0,24% čo je 8-násobok! Pri ďalších politických subjektoch je to podobné. Dokonca aj Progresívne Slovensko, Komunistická strana alebo SDKÚ-DS! ĽSNS osem rokov bojuje o priazeň ľudí, má už 2 roky značnú finančnú podporu zo štátu (pred voľbami sa jej chceli vzdať zrazu peniažky chutia?), ľudia dobrovoľne investujú do ĽSNS a kde sú výsledky na úrovni ktorá je ľudom najbližšie???
Uhrík to tak ako často to robí komicky zakončil „Teším sa na nasledujúce politické zápasy, ktoré budú viac o veľkých politických výzvach ako o tom, či máte v dedine vhodného kandidáta. V najbližších rokoch nás čaká veľký zápas o osud Slovenska – či ho prevalcujú liberáli a konzumná spoločnosť alebo či ho zachránime slušné a kvitnúce aj pre naše deti. A to je naša absolútna priorita.“ Ako ja viem či to myslel skutočne vážne a či mu to ľudia „zožerú“ ale niečo také napísať a byť na takej vysokej funkcii. No mal by si naštudovať čo je možné na komunálnej úrovni spraviť a že je to najbližšia politická funkcia. Nemal by zabúdať že ak sa starosta osvedčí a bol by za ĽSNS tak by mali veľký kredit a mohla by výrazne vzrásť podpora pre stranu v danej obci. Alebo sa skôr nechcú zahanbiť a ukázať ako neschopáci. Na pôde NR SR v opozícii sa toho nedá veľa pokaziť aj preto že ani tá opozícia nestojí za veľa.
Ale aj tak. Na čo sa idú vyhovárať? Voľby ktoré sú pre ľudí najbližšie a strana z názvom ľudová nemá prioritu v komunálnych voľbách? Je to komické a zarážajúce vyhlásenie.
Osobne sa neskutočne teším na eurovoľby. EÚ nenávidia a chcú z nej vystúpiť ale zároveň kandidovať do parlamentu EÚ pravdepodobne radi pôjdu a peniažky rovnako tak ako pri NR SR budú chutiť. Isto tam uspejú. Kotleba tu ešte bude strašiť ale len na úrovni NR SR a možno EP ale na iných úrovniach nemajú šancu pretože nebudujú štruktúry a nemajú dostatok schopných Ľudí. Čo boli sú preč, znechutení, bez strany a nádeje. A to je v konečnom dôsledku ešte väčší problém. Ak spolu s tým neuspejú terajší zvolený starostovia vo svojich funkciách môže to vytvoriť výbušný kokteil a úrodnú pôdu pre tvrdých neonacistou alebo ultralavičiarov.

Pochod LGBTI(Q) komunity a protipochod ako prostriedok lacného politického boja

15.08.2019

Po pozretí si posledných podchodov LGBTI(Q) komunity a ich protipochodov mám skutočne pocit, že sa tu umelo vytvára určitá atmosféra, ktorá vyhovuje obom stranám, ktoré sú v skutočnosti neschopné viac »

Lívia, čo by ženy mali bez feminizmu

08.02.2019

Dúfal som, že sa najbližšiemu videu od študentky Lívie vyhnem. Lenže nepodarilo sa a týždeň od zverejnenia jej videa o feminizme som mal možnosť opäť si len neveriacky zakrútiť hlavou. viac »

06.02.2019

Už dlhšiu dobu som obviňovaný z toho, že mám falošný účet, používam cudzie meno, na svojom profile nemám nič uvedené, nemám tam fotografie svojej osoby a tak podobne. Na jeseň minulého viac »

SaS

SLEDUJTE NAŽIVO: SaS o nových faktoch v tendri na záchranky a rozkole v strane

19.09.2019 10:25

Informujú šéf strany Richard Sulík, poslankyňa Janka Cigániková a člen zdravotníckeho tímu SaS Martin Barto.

Pavel Petránek

Hydinár z rodinnej firmy: Farma ručí svojím menom

19.09.2019 10:00

Potraviny sa nerodia na polici supermarketov, ale na farmách, hovorí Pavel Petránek, chovateľ hydiny z Čremošného.

Putin, Lukašenko,

Pohltia Rusi Bielorusko?

19.09.2019 10:00

Zväzový štát Ruska a Bieloruska tento rok oslávi svoje dvadsiate výročie.

U. S. Steel košice

U.S. Steel Košice nespustí odstavenú pec, naďalej ráta s prepúšťaním

19.09.2019 09:06

Vyhliadky košického U.S. Steelu sa nateraz nezlepšujú. Avizuje to materská spoločnosť U.S. Steel vo svojej správe pre americkú komisiu pre cenné papiere.

Leonard Vladimír Rinesch

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 13
Celková čítanosť: 23361x
Priemerná čítanosť článkov: 1797x

Kategórie