Založ si blog

Už dlhšiu dobu som obviňovaný z toho, že mám falošný účet, používam cudzie meno, na svojom profile nemám nič uvedené, nemám tam fotografie svojej osoby a tak podobne.

Na jeseň minulého roku som dostal ban na dvoch skupinách a to Slovenský národ (dnes Slovenský národ spamätaj sa) a 209779 voličov politickej strany Kotleba-ĽSNS, Odkaz Nie sme fašisti. Napadlo ma pozrieť sa na samotných administrátorov, na ich profily a následne im aj napísať otázku (znenie otázky v prílohe) ohľadom môjho zablokovania nie len prístupu na uvedené skupiny ale nemožnosť ich čo i len nájsť.

Trochu som bol zarazený nad tým, že nielenže mi ani jeden administrátor skupiny Slovenský národ neodpísal ale ani si to neprečítali! Na skupine 209779 voličov politickej strany Kotleba-ĽSNS, Odkaz Nie sme fašisti odpísali dvaja. Ostatní sa to ani neunúvali prečítať. Však načo. Jeden komunikoval korektne ale pri druhom som ostal v nemom úžase.

Administrátori skupiny Slovenský národ

Jozef Fraňo

Július Vonkomer

Zdena Hodálova

 

Dámy majú prednosť. Zdena Hodálová. Pre ľudí, pre ktorých mám falošný profil je toto skoro ukážka takého profilu. Profilová fotografia kvietkov, titulná fotografia z jaskyne, nič, žiadna tvár ako sa často ľudom vyčíta. Každý, kto nemá tvár má byť trol, hlupák, slniečkár a Boh vie čo ešte. Tak tu jeden máme. Jediná informácia o Zdenke je jej rodné mesto Bratislava. Podľa proxiservera je to účet stále s rovnakým menom. Profil mi príde ako mŕtvy. Posledný zdieľaný príspevok je z 01.05.2017. V roku 2016 je len jeden verejne dostupný príspevok a väčšie množstvo je  z roku 2015. Podľa „definície“ našich „bojovníkov za slobodu“ (nechápte to tak, že automaticky podporujú ĽSNS aj keď to tak často je) je to profil falošný a určený na trolling. Aspoň tak som to vyčítal z ich príspevkov a komentárov za posledné mesiace.

 

Jediný údaj ktorý sa mi ku pani Zdenke na internete podarilo nájsť, bolo stretnutie osemdesiatnikov z roku 2016, pričom pevne verím, že to nie je profil danej staršej dámy. Dúfam ale, že daná pani má pevné zdravie.

 

 

Jozef Fraňo je ideálny profil trolla. Samozrejme ako profilová fotografia musí byť náš štátny znak, ako titulná fotografia je fotografia mesta Kremnica. Podľa jeho informácii pochádza zo Žiliny a zaujíma sa o ženy. Proxyserver hovorí o tom že meno je stále rovnaké. Pán Jozef nemá ani jeden verejne dostupný príspevok! Ten profil je úplne prázdny. Neviem čo by na to povedali lovci trollov z tej „správnej“ strany. Kebyže ja mám podobný profil pri svojich komentároch, tak by každý druhý komentár na mňa bol že som troll. Tu to asi nevadí.

 

Chcel som sa niečo o pánovi Jozefovi dozvedieť viac a tak som využil ako inak internet. Ale nebol som o nič múdrejší. Našiel som spisovateľa, ktorý bol dávno po smrti. Našiel som výpis z obchodného registru a istý pán Fraňo vlastní v Pezinku drevovýrobňu  a rozhodnutie protimonopolného úradu z roku 2003.

 

 

Július Vonkomer nemá žiadnu profilovú fotografiu a na titulnej strane má latinský názov Deus Vult v preklade Boh to žiada/Boh to chce a bežne sa spája s obdobím krížových výprav. Nemá o sebe uvedené žiadne údaje! A to ani miesto narodenia ako to bolo pri pani Zdenke. Podľa proxiservera nebol účet premenovaný. A tak ako pri nej aj pán Július musí byť troll či slniečkár alebo niečo podobné keď nič o sebe nemá uvedené. Profil je aktívny a pravidelne zdieľa správy výlučne z http://www.prehladsprav.sk

 

Pri pánovi Júlliusovi toho bolo dostupného na internete už podstatne viac. V prvom rade je pravdepodobne prispievateľ na portál prehladsprav.sk ktoré sa tvária ako spravodajský portál ale aktívne podporuje Kotlebovu ĽSNS. Daný profil zdieľa príspevky z daného média a zároveň je tam pod identickým menom autor pravidelných  príspevkov. Potom som ho našiel pri vyjadrení k úmrtiu okresného predsedu ĽSNS Martina Žáčika. Pravdepodobne je to reálny človek spojený priamo s ĽSNS. Lenže našiel som ešte aj historického pána Júliusa, ktorého si veľmi obľúbila Slovenská pospolitosť. Ostal som tak na pochybách či to nie je len pseudonym.

 

 

 

Administrátori skupiny 209779 voličov politickej strany Kotleba-ĽSNS, Odkaz Nie sme fašisti – vzhľadom na to, že dvaja administrátori mi odpísali a nechcem zverejniť ich mená tak nenapíšem kto mi odpísal a kto nie.

Lenka Andrejcova

Pietrisko Rebelisko

Lenka Solomejova

Pietro Ribelle

Peter Stanko

 

 

 

 

 

Lenka Andrejcova je pochopiteľne náruživá a nekritická obdivovateľka ĽSNS. Jediné čo ma uvedené je jej vek. Ale fotografií má pomerne dosť. Často sú s logom ĽSNS. Najzaujímavejšie na nej je ale to čo som našiel mimo Fb. Ju alebo jej menovkyňu som našiel v zastupiteľstve obce Jovsa v okrese Michalovce. V zastupiteľstve ale nevystupuje za stranu ĽSNS ale ako nezávislá kandidátka. Čo je pomerne zaujímavé lebo v skupine ktorú spravuje práve takúto falošnosť ostro odsudzujú. Podobne to odsúdil aj Uhrík a Kotleba.

 

Pietrisko Rebelisko je profil ktorý nemá zhola nič uvedené. Už len meno je pochopiteľne vymyslené. Podobne sa nedalo postupovať ani pri vyhľadávaní na internete informácie o osobe.

Lenka Solomejova má na profilovej fotografii pravdepodobne svoju fotografiu a nevkusné koláže so znakom ĽSNS. Nemá ale uverejnené o sebe žiadne informácie. Keď sa vrátim k minulému blogu, tiež má rýdzo Slovenské priezvisko. Na internete som ale o nej nič nenašiel.

 

Pietro Ribelle je osoba pri ktorej mám problém veriť samotnému menu. Ak si odmyslím to čo som už písal pri Lenke o „rýdzo“ Slovenskom mene, tak na internete som vôbec nenašiel ďalšie informácie. Osoba je pravdepodobne skutočná, pretože pravidelne pridáva fotografie. Oficiálne žije v Londýne čo ale pravda asi nebude.

 

Peter Stanko je asi jediný čo má viac menej vyplnený profil tak, ako by sa to páčilo tým, čo všetkých obviňujú z falošných profilov. Má svoju fotografiu (aspoň predpokladám), má napísané o sebe základné údaje na profile ale na internete som nič rozširujúce nenašiel pretože predpokladám, že to nebude gynekológ.

 

Skupina Slovenský národ je vedená v podstate neznámymi ľuďmi o ktorých je problém sa niečo dozvedieť. Očividne prispievatelia a komentátori, ktorí druhým ľudom vyčítajú neúplnosť profilov, obviňujú ich z trollingu, neriešia ako sú na tom administrátori. Samozrejme dobre sa to dá ilustrovať aj na diskutéroch. Taktiež nerozumiem prečo nie sú schopní alebo ochotní administrátori poskytnúť aspoň určitú odpoveď. Oficiálne je to stránka nezávislá, venujúca sa celému národu ale bezvýhradne podporuje Kotlebu. Minimálne jeden z administrátorov tiež pravdepodobne prispieva na prokotlebovské spravodajstvo. To by nebol problém pokiaľ by skupina otvorene podporovala ĽSNS. Podľa proxiservera to bola pôvodne Kotlebovská stránka.

V skupine venujúcej sa výhradne Kotlebovi je to už lepšie čo sa týka administrátorov. Ale to, že autori komentárov vyčítajú podobne ako čelní predstavitelia ĽSNS neslovenskosť mien už neriešenia tento istý „problém“ u administrátorov. Neriešia tiež to, že pri väčšine profilov nie sú fotografie daných osôb, nemajú vyplnené profily…

Očividne pokiaľ ste na „správnej“ strane, je absolútne jedno či splňujete alebo nesplňujete definíciu toho či ste alebo nie ste troll. Ešte zábavnejšie potom vyznieva fakt, že ľudia s takýmto profilov vás idú obviniť z toho, že máte falošný účet a ste troll.

Najzaujímavejšie na tom boli odpovede. Od jedného administrátora som dostal slušnú odpoveď. Slušne sme si vydiskutovali, že som neporušil pravidlá skupiny (sú v Prílohe, podobne ako moje vyjadrenie) a preto nevidím dôvod na zablokovanie mojej osoby. Celkovo bola diskusia taká aká má byť. Sám sa priznal, že už je naštvaný na ĽSNS a je mu jedno kde publikujem svoje názory, že nie je to nič zlé. Aspoň by to malo „nakopnúť“ ĽSNS do práce. Dokonca zrušil môj ban. No ale radoval som sa predčasne. Prišiel druhý administrátor pravá Kotlebovská „elita“.

Obsah konverzácie ale priamo nezverejním. V úvode ma nazval anonym (!) pričom som to písal zo svojho profilu! Potom prišli výhovorky, prenesenia na inú osobu a prečo som nepísal inému. No napísal ale nikto sa neozval na čo radšej nereagoval. Pravidlá netvoril ako mi upresnil ale riadiť sa nimi predsa musí. Alebo nie? Pokiaľ stránku nezakladal a netvoril pravidlá, tak sa nimi nemusí riadiť? V minulosti ma už chcel telefonicky kontaktovať čo ale z určitých dôvodov odmietam. Predovšetkým poskytnúť svoje súkromné číslo len tak hocikomu.

V odpovedi na otázku prečo som zablokovaný, bolo napísané niečo v tomto zmysle „Ak prídete na návštevu musíte rešpektovať pravidlá slušnosti. Pravidlá som neporušil a ani administrátor!… Došlo na Vás niekoľko nahlásení, kde ste poškodzoval dobré meno ĽSNS… pre mňa je dôležité pravidlo koho chlieb ješ, toho rešpektuj, musíte dodržiavať isté pravidlá slušnosti a tolerancie danej skupiny a nie vnášať provokatívne články. Skupina administrátorov sa dohodla, že ste nežiadúca osoba, sledujete stránku zomri, osobne nie som na stránkach, s ktorými nie som stotožnený, alebo nezdieľam ich názor. Nechcem sa tlačiť do skupín kde som odmietaný.“

V praxi som to pochopil takto. Keď iný názor nechcem počúvať lebo sa mi nepáči, nebudem sa snažiť o to, aby som obhájil svoj názor a odmietnem diskusiu. Radšej sa budem nekriticky s inými utvrdzovať vo svojom presvedčení. Je príjemné keď ľudia súhlasia s mojim názorom ale keď si ho nedokážem obhájiť je ten názor skutočne relevantný?

Nežiadúca osoba. To ma dostalo. Pripomenulo mi to slovník z kníh a filmov o dobách dávno minulých. Aspoň som si to myslel. V budúcnosti sa teda budú vytvárať zoznamy nežiadúcich osôb?

Takže ak bude vládnuť diktátor a vďaka nemu mám čo do úst, musím ho asi poslúchať lebo jeho chlieb jem???

Neviem čo porušovalo pravidlá slušnosti keď som nepoužil ani jednu nadávku a väčšinou som len komentoval. Za to na moju osobu a ďalšie mne podobné sa spustila taká vlna urážok či vyhrážok smrťou, že to bolo v poriadku lebo som bol nežiadúca osoba. Lynč na oponentov je očividne v poriadku.

V pravidlách sa píše, že mám byť upozornený pri porušovaní pravidiel a nič sa tam nepíše o zákaze kritiky ĽSNS. Takže ak niekto má s tou stranou osobné skúsenosti, ktoré im nezapadajú do ich videnia sveta sa tam nesmú zverejniť? Kritické články a negatívne skúsenosti sú zakázané?  Aj keď sa to týka jeho voličov??? Demokratická diskusia ako sa patrí!

Pre ilustráciu jedna z mojich odpovedí.

„….  Vaša stránka má len dve pravidlá a v žiadnom sa nepíše o niečom takom že kritika ĽSNS alebo presnejšie osobná skúsenosť z ĽSNS je zakázaná. Ak to tak je čo na základe Vašej odpovedi je tak dopíšte tretie pravidlo. Zákaz čohokoľvek kritického voči ĽSNS! A čo vulgárne slová a vyhrážanie sa? To je v poriadku pokiaľ sa to týka osôb iného názoru či inej skúsenosti? Narušenie anonymity!? To vážne myslíte alebo si robíte zo mňa srandu alebo som Vás iba zle pochopil? Mám na profile uvedené svoje meno a priezvisko, mesto odkiaľ pochádzam, školy kde som študoval (na rozdiel od niektorých nadšených podporovateľov), mám založenú Fb stránku kde mám svoju tvár, vo vyhľadávači na Google ma nájdete ako to myslíte vážne? Ešte raz sa pýtam.  Späť ku porušeniu pravidiel. Admin má podľa druhého pravidla danú osobu kontaktovať a mňa nikto nekontaktoval! Keby som si to nevšimol ani neviem že som dostal ban. Ani neviem kedy som ho dostal. Popudzujúce dobré meno strany. Takže nemám právo podeliť sa z osobnou skúsenosťou zo stranou ĽSNS ktorej som bol členom od decembra 2016 do marca 2018! Vaša veta “ koho chlieb ješ, toho rešpektuj, “ hovorí za všetko. Nepredstavuje sa tu tak žiadna alternatíva len zmena režimu či politickej garnitúry nič nové. Taký slovenský štandard. Dobre vedieť. Čo sa týka skupiny. Pozrite si aké mám skupiny lajknuté. Širšie spektrum. Toto je Váš problém a problém dnešného Slovenska a tento problém mali štáty v ktorých prepukli občianske nepokoje a vojny. Skupiny ktoré medzi sebou nekomunikujú, nepoznajú sa a len sa hecujú vo svojich názor. O čom je to skupina keď sa len utvrdzujete v názoroch bez konfrontácie z potencionálne iným pohľadom na svet??? Potom nechcete slobodnú spoločnosť ktorá diskutuje ale spoločnosť totalitnú kde si všetci budú myslieť len jednu správnu vec. Ako je potom možné že sa na Vašej stránke môžu objavovať články vymyslené ale zapadajúci do videnia sveta danej skupiny? Napr. snaha EÚ premenovať Karlov most na Most Václava Havla kde už len komisia ktorá to mala riešiť bola vymyslená! Tieto môžu ostať bez povšimnutia ale iné veci nie? Práve kvôli konfrontácii z inými názormi som aj na stránkach ktoré vyložene idú proti môjmu presvedčeniu aby som poznal čo si myslia, aké majú názory pretože ak neviem čo chcú nemôžem proti nim argumentovať. Práve na tejto stránke a v ĽSNS ako celku je to problém. Útočia a nevedia na čo a na to na čo útočia tak to ani nehovoria tý na ktorých útočia! Nevedia čo si v skutočnosti druhá strana myslí, čo ju k tomu viedlo a tak podobne. Neviem potom logicky argumentovať a len vykrikuje nič nehovoriace frázy. Z Vašej odpovedi mi teda vyšli nasledovné veci. Kričíme že chceme slobodu slova, demokraciu, hnusný slniečkári blokujú a nahlasujú naše príspevky fašisti a sami robia to isté (!), odmietate slobodu slova, diskusiu, demokracia je zbytočná,  z oponentmi sa nediskutuje.“

Odpoveď?

Podľahol som hoaxom! Pričom som mu slušne napísal aby uviedol aspoň jeden príklad. Namiesto toho aby ho uviedol dostal som jednoduchú odpoveď. Mám diagnózu a na to treba psychológa, alebo psychiatra! Trpím predsudkom, že je to masový vrah a ešte slovo a mám ban.

Je ale pozoruhodné akú majú fantáziu vymýšľať veci, ktoré som vôbec netvrdil a ešte aj posielať človeka na psychiatriu len kvôli tomu, že sa opýta čo bol hoax a čo nie.

Mám však stále väčšie obavy z toho kam to smeruje. Tieto stránky nemajú 1000 lajkov ale Slovenský národ cez 40 tisíc a 209779 voličov politickej strany Kotleba-ĽSNS, Odkaz Nie sme fašisti skoro 20 tisíc! Ak takto systematicky blokujú ľudí, tak ľudia sa dostávajú do izolovaného sveta bez oponentov, kde netreba hájiť svoj názor faktami, len čo najviac naložiť nepriateľovi, chcieť ich povešať, potešiť sa, že aj iný majú ten názor a hlavne potešiť ako to geniálne robí Kotleba a jeho okolie akí neomylní sú.

Síce sa tento admin vyhováral, že nie je člen ĽSNS, tak podobný štýl majú aj poslanci za ĽSNS. U Mazureka som to mal za pár minút. Bohužiaľ sa to deje aj pri iných politikoch. Chápem, že sa to robí pri ľuďoch kde ich slovná zásoba sa obmedzuje na vulgarizmy, ale za prejavenie nesúhlasu?

 

Príloha – Otázka pre administrátorov Slovenský národ

 

Vážený pán/pani administrátor/administrátorka ***

Pred pár týždňami sa na stránke Vašej skupiny viedla ostrá diskusia. Presnejšie 04.10.2010 som uverejnil príspevok o mojich osobných skúsenostiach so stranou ĽSNS, pričom postupne sa pridávali s podobnou skúsenosťou ďalší ľudia, tak diskusia „záhadne“ zmizla a ja som bol zablokovaný bez akéhokoľvek upozornenia. Nedozvedel som sa absolútne nič či som porušil Vaše normy. Niektorí ľudia čo ostali vo Vašej skupine mi poslali informácie o skupine. Na ich základe som nemal právo byť zablokovaný. Nepíše sa tam nič dokonca ani o slušnosti. Jediná poznámka je nasledujúca „Skupina je určená pre všetkých pravých Slovákov!  Verní sebe, svorne napred!        P.S. Za príspevky v skupine sú zodpovední ich prispievatelia“.

Honosíte sa veľkým názvom Slovenský národ, dnes už pozmenený ale blokujete odlišné názory či pohľady aký je Váš vyvolený? Slovenský národ tvoria rôzni ľudia, rôzneho politického, náboženského presvedčenia s rôznymi skúsenosťami. Liberál, konzervatívec, komunista, fašista všetci sa nájdu v jednom národe a aj ďalšie skupiny. Z akého dôvodu teda som teba zablokovaný? To že sa to nepáčilo časti členov skupiny? Však o tom je demokracia! Do demokratickej politickej arény vstupujú ľudia rôzneho presvedčenia a rôznych názorov, ktorí obhajujú na základe racionálnych argumentov a osobných poznatkov svoj názor. Pokiaľ to nie je agresívne presadzovanie názoru, ktoré smeruje ku potlačeniu skupiny obyvateľstva na úkor inej tak musia vstupovať do spoločnej interakcie. Vy ste mi znemožnili túto interakciu napriek mojej slušne vedenej diskusii na rozdiel od ostatných diskutujúcich.

Po mojom zablokovaní to malo ešte dohru od Anna Grigorievna Snitkina, ktorá uviedla príspevok o mne a pánovi Milanovi Huľovi, pričom sme sa nemohli v tejto skupine už hájiť a vytvárala si tam svoje konšpirácie bez toho, aby poznala podstatu problému. Diskutéri sa jej to pokúšali vysvetliť aby nehádzala všetkých do jedného vreca. Problém je škatuľkovanie, ktoré sama často v príspevkoch odsudzovala a sám ho nemám rád ale tu exceluje. Podľa jej každý kto vystúpi z ĽSNS a poukáže na problém verejne je zaplatený, zradca etc. Takto slobodná a demokratická diskusia neprebieha. Nerobí mi problém s nimi diskutovať a utŕžiť do určitej miery hrubé urážky pokiaľ sa týkajú len mojej osoby.

Lenže hájite skutočne slobodnú diskusiu Slovenského národa alebo len diskusiu priaznivcov ĽSNS? Vyzerá že áno aj z toho dôvodu, že v proxy servery máte napísané ľudová strana naše slovensko, takže keď podporujete ĽSNS robte to otvorene a nehrajte sa na slobodnú diskusiu Slovenského národa!

A len taká poznámočka. Čo je vo Vašom ponímaní praví Slovák? Keby tento termín predkovia naši počuli, dostali by infarkt. Hrdinovia aj zradcovia sú z jedného národa či sa to niekomu páči alebo nie. Ten čo chce konzervatívne hodnoty alebo socialistické či liberálne hodnoty je rovnako tak Slovák, len Slovák s iným pohľadom na svet a je len na každej skupine ako dokáže presvedčiť na základe argumentov ľudí o svojom pohľade na svet. Ak to odmietate, tak taktiež nebalamuťte ľudom hlavy demokraciou, pretože o tú Vám nejde!

S hlbokou úctou ďakujem vopred za odpoveď

Leonard Vladimír Rinesch

 

 

Príloha – Otázka pre administrátorov 209779 voličov politickej strany Kotleba-ĽSNS, Odkaz Nie sme fašisti

Vážený pán/pani administrátor/administrátorka ***,

Zistil som, že pár dní som na Vašej stránke zablokovaný. Netuším ale v ktorú dobu sa to udialo. Pozrel som si opätovne pravidlá Vašej uzavretej skupiny či som ich neporušil ale zistil som, že ste ich porušili Vy sami.

Na stránke uvádzate nasledujúce dve pravidlá:

  1. Akékoľvek vulgárne vyjadrovanie, vyhrážanie či iné napádanie voči iným osobám v skupine bude potrestané: vylúčením osoby zo skupiny (bežné použitie vulgarizmov, bez útokov na iných členov tejto skupiny sú v „prípustnej miere“ tolerované,).
  2. Akékoľvek šírenie falošných správ, „obťažujúcich“ príspevkov, ktoré nepatria do skupiny – budú odstránené, daná osoba ktorá ho uverejnila bude upozornená a požiadaná o jeho odstránenie, ak tak neuskutoční, bude potrestaná taktiež vylúčením zo skupiny.

Prvý bod ste očividne nekontrolovali, pretože na rôzne skupiny je útokov neskutočné množstvo, vrátane fyzickej likvidácie! Tí ľudia sú stále aktívni v skupine! Pretože sa vyhrážajú len určitej skupine ľudí ktorí väčšinou sa nenachádzajú vo vašej skupine, asi nie je dôležité trestať ich vylúčením zo skupiny. Vyhrážajú sa tým „správnym“. Môj predpoklad je teda, že to platí len pre určité skupiny diskutérov, ktorí sú chránení.

V druhom bode by ste museli mazať každý druhý príspevok. Je vo Vašej skupine absolútne bežné šíriť neoverené informácie podávané neskutočne jednostranne a keď som na to upozornil, často sa na moju osobu spustila vlna urážok a vyhrážaní sa! Taktiež „mizli“ moje komentáre. Dané osoby sú prominentné a nič sa im nedeje.

Podľa Vašich pravidiel sú  tak len tieto dve možnosti ako človeka vylúčiť zo skupiny. Prvé som neporušil a ak som sa dopustil prehrešku v druhom prípade z akého dôvodu ste ma nekontaktovali? O aký príspevok sa malo pojednávať??? Neviem ani za čo som bol zablokovaný. Jednoducho som hľadal danú skupinu a nevedel som ju nájsť. Myslel som že ju zrušili a kamarát mi hovorí, že je tam stále bez problémov.

Je to teda Vaša bežná praktika mať napísané pravidlá a sám nerešpektovať vlastné pravidlá???

Skupina má 18 tisíc členov a nemusí mať ani poňatie o Vašom konaní a tým ju klamete! Reprezentujete ĽSNS aj keď neoficiálne ale veľa ľudí v nej vrátane prispievateľov sú členovia ĽSNS. Mám to chápať tak, že takto prezentujete postoj ĽSNS ako celku? Mať platné zákony či v tomto prípade pravidlá a sám ich nerešpektovať? Pretože aj ĽSNS toto má už za sebou keď platné zákony nerešpektovala a ešte sa sťažovala! Mám to tak chápať, že keď budete mať možnosť, nebudete rešpektovať vlastné pravidlá nieto ešte už platné?

Poprosím teda dôsledné vysvetlenie Vášho konania.

S hlbokou úctou ďakujem vopred za odpoveď

Leonard Vladimír Rinesch

 

 

 

Pochod LGBTI(Q) komunity a protipochod ako prostriedok lacného politického boja

15.08.2019

Po pozretí si posledných podchodov LGBTI(Q) komunity a ich protipochodov mám skutočne pocit, že sa tu umelo vytvára určitá atmosféra, ktorá vyhovuje obom stranám, ktoré sú v skutočnosti neschopné viac »

Lívia, čo by ženy mali bez feminizmu

08.02.2019

Dúfal som, že sa najbližšiemu videu od študentky Lívie vyhnem. Lenže nepodarilo sa a týždeň od zverejnenia jej videa o feminizme som mal možnosť opäť si len neveriacky zakrútiť hlavou. viac »

Český terorista

14.01.2019

Pôvodne som myslel, že sa jednalo o vtip ale je to realita. Vyzerá to tak, že nepotrebujeme islamských teroristov. Vystačíme si sami. Sami sa budeme navzájom zastrašovať a zabíjať ale hodíme viac »

Krajský súd / Bratislava / súd /

Potvrdili nevinu exšéfa vojenských tajných Mikulca

19.09.2019 11:20

Podľa odvolacieho súdu sa skutok stal, ale nebolo dokázané, že ho spáchal obžalovaný.

fico, pellegrini

Pellegrini na koberčeku u Fica. Aká bude jeho budúcnosť?

19.09.2019 11:15

Pellegrini rokuje so straníckym šéfom Ficom. Témou majú byť rozpory, o ktorých sa medzi oboma dlhodobo špekuluje.

Hasčák Kočner

Haščák vypovedal na NAKA, vyšetrovateľ sa ho pýtal na vzťah s Kočnerom

19.09.2019 11:09

Pred vyšetrovateľov sa postavil v pozícii svedka.

R7, rýchlostná cesta, valec

Po časti rýchlocesty R7 pri Bratislave budú motoristi jazdiť už na jar

19.09.2019 11:05

Motoristi by mali začať využívať dva z troch budovaných úsekov rýchlostnej cesty R7 v miernom predstihu, a to na jar 2020.

Leonard Vladimír Rinesch

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 13
Celková čítanosť: 23365x
Priemerná čítanosť článkov: 1797x

Kategórie