Založ si blog

Lívia, čo by ženy mali bez feminizmu

Dúfal som, že sa najbližšiemu videu od študentky Lívie vyhnem. Lenže nepodarilo sa a týždeň od zverejnenia jej videa o feminizme som mal možnosť opäť si len neveriacky zakrútiť hlavou. Myslím, že prílišné rozpisovanie je zbytočné o tom čo je feminizmus, aké má smery a jeho postupný vývoj od doby vzniku. Skôr bude osožné, aby sa zamyslela nad tým čo by nemala bez feminizmu resp. ženského hnutia.

Takže milá Lívia. Okamžite opusti strednú školu a na vysokú ani nepomysli, si predsa žena! Prestaň točiť videá, si žena a nemáš sa čo ku zložitým veciam mimo módu vyjadrovať. Nevoľ vo voľbách. Keď ti nájdu muža, tak ho poslúchaj vo všetkom. Var, upratuj, per, žehli a uspokoj muža kedy bude chcieť. Ak ťa bude mlátiť ako žito nesťažuj sa. Isto je to len Tvoja chyba že ťa zbil. Ak ti niečo muž zakáže, poslúchni. Ak si budeš chcieť niečo kúpiť, popros muža o peniaze ak ich nedá Tvoja smola, on vie čo je pre Teba najlepšie. Ženy sú predsa dobré len na rodenie detí, uspokojenie muža a upratovania domácnosti.

Stále sa ti páči svet bez feminizmu?

Bez neho by si nemala volebné právo, nemohla navštevovať školu, nemohla nosiť čo chceš (napríklad nohavice), nemohla pracovať, nemohla by si si zvoliť partnera, tvoj názor by bol vysmiati lebo je od ženy. Ako by sa ti to páčilo? Veľmi asi nie. Toto je základný zmysel feminizmu. Aby boli muži a ženy rovnocenní.

Milá Lívia máš ale dosť pomýlenú predstavu o tom čo je feminizmus. Je to taká pomýlená predstava ako majú niektorí ľudia o vlastenectve. To na základe zvrátených predstáv praktikujú aj tvoji kamoši  z ľudovej strany. Kazia tým význam slova vlastenecký a stáva sa z toho nadávka. To je podobné aj u pojmu feministický. Kde časť radikálne zmýšľajúcich ľudí ničí pôvodné dobré myšlienky.

Pred pád týždňami som mal zaujímavú diskusiu o definícii slniečkára. Začínam mať pocit, že podobný guláš pri definícii tradičnej rodiny sa v posledných mesiacoch začína diať. Neviem presne kto čo myslí pod pojmom tradičná rodina. Do nedávna som bol v tom a vyrastal som v tom, že je to muž, žena a deti. Podľa toho ale čo hovoríš vo videu to chápem tak, že je to muž, podriadená žena a deti. Isteže, každý máme svoje tradičné role ktoré nám predurčuje pohlavie ale tie nie sú absolútne. Napríklad varenie je skôr ženská záležitosť ale je bežné, že varia ak chlapi. Len v mojej rodine je dávny zvyk, že v nedeľu varí chlap. A v mojom okolí chlapi varili bežne a deťom to chuti často krát viac ako od matky. Pri upratovaní je pochopiteľná tiež ženská rola ale to neznamená, že chlap po príchode má rozbombardovať byt aby ho musela manželka upratovať znovu a behať za mužom a zbierať prádlo, umývať riady, či odkladať rôzne predmety. Muž sa má snažiť udržať poriadok aby uľahčil svojej žene život. Vďaka feminizmu sa ženy môžu realizovať. Je na ženách ako sa dokážu nastaviť. Môžu pracovať a mať kariéru a mať deti. Dôležité je, akého majú muža a rodinu. Pokiaľ majú blbého muža a zlú rodinu, nedokážu budovať kariéru aj starostlivosť o potomkov. Ak je žena feministka, neznamená to že sa prestane holiť. Poznám ženy feministky a holia sa. Platí to aj opačne. Ženy to robia z iných dôvodov. Aj táto časť feminizmu záleží na forme. Príliš radikálne odmietam v akejkoľvek forme. Tak ako odmietam radikálny nacionalizmus. Sama radikálny smer podporuješ. Sama si tak na opačnom póle toho čo odsudzuješ. Nesnažíš sa uvažovať logicky ale len radikálne, tak ako krajné póly na pomyselnej ose. Vieš, je skutočne úsmevné, že pred nedávnom si brojila proti nálepkám a sama ich v tomto výdatne používaš: feministka=nepriateľ. Takže ak ťa niekto nazve nacistkou, tak sa neurážaj. Viem, že tieto „rozumy“ nie sú z tvojej hlavy a o to viac ma to trápi, že ťa na to zneužívajú. Zároveň ten kto to píše vie výborne manipulovať s informáciami, to treba uznať. Tvoje videa sú často rasistické, urážlivé, bez hlbšieho kontextu a hlavne sa zaoberajú krajným pólom. Mám ale jeden veľmi zlý pocit. Že sa jedná o cieľ, aby niekto poriadne ľudí vytočil, aby sa rozhodovali na základe emócií a nie racionálneho uvažovania. To vyhovuje tvojim kamošom a im podobným pre ktorých strach, nenávisť a naštvanosť je ideálny prostriedok zisku hlasov vo voľbách. Racionálny volič ich skôr či neskôr odmietne.

Tie ženy vo videách majú pokrivenú predstavu o feminizme podobne ako tvoji kamaráti z „Ľudovej strany“ o vlastenectve a čestnosti. Skús sa radšej pozrieť na takú Elizabeth Jane Cochrane „Nellie Bly“. Aj keď treba uznať dnes je feminizmus z mojej strany dosť málo akčný v závažných veciach. Bojuje vo veciach ktoré sú ľahké a viac menej bezpečné na rozdiel od minulosti.

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=sRHRs3l4CXs

 

Pochod LGBTI(Q) komunity a protipochod ako prostriedok lacného politického boja

15.08.2019

Po pozretí si posledných podchodov LGBTI(Q) komunity a ich protipochodov mám skutočne pocit, že sa tu umelo vytvára určitá atmosféra, ktorá vyhovuje obom stranám, ktoré sú v skutočnosti neschopné viac »

06.02.2019

Už dlhšiu dobu som obviňovaný z toho, že mám falošný účet, používam cudzie meno, na svojom profile nemám nič uvedené, nemám tam fotografie svojej osoby a tak podobne. Na jeseň minulého viac »

Český terorista

14.01.2019

Pôvodne som myslel, že sa jednalo o vtip ale je to realita. Vyzerá to tak, že nepotrebujeme islamských teroristov. Vystačíme si sami. Sami sa budeme navzájom zastrašovať a zabíjať ale hodíme viac »

Krajský súd / Bratislava / súd /

Potvrdili nevinu exšéfa vojenských tajných Mikulca

19.09.2019 11:20

Podľa odvolacieho súdu sa skutok stal, ale nebolo dokázané, že ho spáchal obžalovaný.

fico, pellegrini

Pellegrini na koberčeku u Fica. Aká bude jeho budúcnosť?

19.09.2019 11:15

Pellegrini rokuje so straníckym šéfom Ficom. Témou majú byť rozpory, o ktorých sa medzi oboma dlhodobo špekuluje.

Hasčák Kočner

Haščák vypovedal na NAKA, vyšetrovateľ sa ho pýtal na vzťah s Kočnerom

19.09.2019 11:09

Pred vyšetrovateľov sa postavil v pozícii svedka.

R7, rýchlostná cesta, valec

Po časti rýchlocesty R7 pri Bratislave budú motoristi jazdiť už na jar

19.09.2019 11:05

Motoristi by mali začať využívať dva z troch budovaných úsekov rýchlostnej cesty R7 v miernom predstihu, a to na jar 2020.

Leonard Vladimír Rinesch

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 13
Celková čítanosť: 23364x
Priemerná čítanosť článkov: 1797x

Kategórie